Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Zarejestrowano nowe odmiany rzepaku
08.06.2011

Decyzją Dyrektora Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych zarejestrowano nowe odmiany rzepaku ozimego marki DEKALB®: DK EXFILE i DK EXQUISITE.

Obie odmiany zostały stworzone przez zespół z firmy Monsanto. Proces wprowadzenia na rynek nowych nasion jest długotrwały i może trwać nawet kilkanaście lat. Po stworzeniu nowych odmian i ich rejestracji prowadzi się ocenę przydatności w warunkach lokalnych. W chwili obecnej Monsanto ma 40% udział na rynku nasion rzepaku w Polsce.

 

Źródło: Monsanto

Oprac. Marta Cipińska

KOMENTARZE
news
pn wt śr cz pt sb nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16
PCI Days 2026
2026-06-16 do 2026-06-18 Czytaj więcej
17 18
Szkolenie test
2026-06-18 do 2026-06-18 Czytaj więcej
19
Debaty Rak Nerki
2026-06-19 do 2026-06-19 Czytaj więcej
20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Newsletter