Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
UE - Oszczędzajmy energię!
27.06.2011

Unia Europejska planuje ograniczenie zużycia energii o 20% do 2020r. Wszelkie działania zostają podjęte w celu walki ze zmianami klimatycznymi.

Komisja Europejska zaproponowała szereg rozwiązań, aby zwiększyć efektywnośc energetyczną. Państwa członkowskie są zobligowane do opracowania własnego planu oszczędnościowego. Dodatkowo powinien zostać wprowadzony system dotacji i wsparcia dla obywateli pragnących zaangażować się w realizację tego celu.

Jednym z rozwiązań jest inwestycja w budynki wyposażone m.in. w izolowane dachy, czy system podwójnych szyb, co zabezpiecza przed nadmierną utratą ciepła.

Pośród innych pomysłów znalazły siętakże: ograniczenie zużycia energii w 3% budynkó publicznych, regularne kontrole w przedsiębiorstwach i małych firmach, zapewnienie konsumentom informacji o możliwościach wydajnej gospodarki energią, ustanowienie organów prawnych odpowiedzialnych za pobieranie opłat sieciowych.

Wszelkie pomysły czekają na akceptację ze strony państw członkowskich Unii Europejskiej. Do 2014 r. zostanie podjęta decyzja o szansach realizacji planu ograniczenia zużycia energii o 20%.

 

Źródło: ec.europa.eu

Oprac. Marta Cipińska

KOMENTARZE
news
pn wt śr cz pt sb nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Newsletter